Antistatické rukavice

Co to jsou antistatické rukavice a ESD rukavice a jak jsou užitečné? ESD je zkratka z anglického výrazu Electrostatic Discharge, česky elektrostatický výboj. Jsou to pracovní rukavice které chrání právě před těmito výboji. ESD a antistatické rukavice, nejsou jedny a ty stejné. Při výrobě těchto rukavic, se do materiálů přidávají elektrostaticky vodivá vlákna.

#ShowMore#

ESD Rukavice

Používají se převážně v elektrotechnice, nebo všude tam, kde je potřeba chránit výrobky před statickou elektřinou. Hlavním úkolem, je tedy ochrana elektronických součástek citlivých na statickou elektřinu, například plošné spoje. Pomáhají také chránit nositele před potencionálním nebezpečím. Je to tedy dvojitá ochrana. Chrání součástky i uživatelé.

Antistatické rukavice

Na rozdíl od ESD rukavic, nám antistatické hrání pouze jejich nositelé. Nejsou tedy vhodné na práci s jemnou elekrotechnikou a další.

Antistatické a ESD rukavice mají široké spektrum využití!

Jak již bylo řečeno, používají se třeba v elektrotechnice, nebo při jakýkoliv jiných prací s elektřinou. Hlavně tam, kde hrozí poškození statickou elektřinou. Také se často používají v chemickém průmyslu, kde výbojem hrozí vzplanutí hořlavin, nebo dokonce i jejich výbuchu. Využívají je tedy pracovníci různých průmyslových odvětví např. letecký, automobilový, chemický a další.