1 položek celkem

Cena

10991100
110991100

Průměr závitu

Položek k zobrazení: 1
Závitník BSPT (Rc) 1/8x28 kuželový s přímou drážkou bez povlaku Kód: E21CRC1/8

Strojní závitníky slouží k vyřezání závitu v jednom pracovním chodu. Strojní závitníky máme s různými drážky pro použití buď do slepého otvoru, nebo do průchozího otvoru. Do slepého otvoru použijeme strojní závitníky se spirálovou (šroubovitou) drážkou, drážka vytahuje šponu (třísky) směrem nahoru, eliminuje tak poškození vyřezaného závitu i samotného závitníku. Do slepého otvoru můžeme použít i závitníky s přímou drážkou, ten se dá využívat i v průchozích otvorech. Strojní závitníky s lamačem třísky můžeme použít pouze v průchozích otvorech, šponu láme a tlačí před sebou, přímá drážka slouží pro lepší tok chladící kapaliny, slepý otvor by tudíž ucpal a došlo by ke zlomení závitníku. Strojní závitníky se standardně vyrábí z rychlořezné oceli s příměsí 5% kobaltu, tato ocel je známa jako HSS-E. Pro výkonné závitování či pro závitování tvrdších materiálů použijeme strojní závitníky s práškovou metarulgií HSS-PM. 

Proč strojní závitníky UFS?

#ShowMore#

Nabízené strojní závitníky vyrábí společnost UFS, která se výrobou závitníků zabývá již od roku 1947. Tuto společnost jsme si vybrali z důvodů vysoké kvality závitníků a příznívé ceny. Vlastní výzkumná laboratoř s nejmodernějším vybavením a technologiemi, kde se zabývají nejen vývojem nových závitníků ale i nových povlaků. Povlakování, vývoj a výroba pod jednou střechou. Kromě standardních strojních závitníků vyrábí také speciálně upravené závitníky dle požadavků zákazníka.

Poradíme s výběrem - Vybereme vám nejefektivnější strojní závitník pro vaší aplikaci
Speciální závitníky - Výroba speciálních nestandardních strojních závitníků. Napište nám o jaký strojní závitník se jedná, a my uděláme vše pro to, abychom vám závitník vyrobili

Druhy strojních závitníků a jejich použití

Strojní závitníky rozdělujeme dle typů geometrie a to: Strojní závitníky s přímou drážkou, s přímou drážkou a lamačem třísky a se spirálovou (šroubovitou) drážkou.

Strojní závitníky s přímou drážkou

Univerzální použítí, lze s nimi závitovat slepé i průchozí otvory

Strojní spirálové závitníky

Použití pouze do slepého otvoru, třísky vytahuje směrem nahoru. Spirála pod různýmu úhly pro různé aplikace.

Strojní závitníky s lamačem třísky a přímou drážkou

Lze použit pouze v průchozích otvorech. Třísky láme a tlačí (vystřeluje) před sebou. Přímá drážka slouží pouze pro lepší tok chladící kapaliny