240 položek celkem

Cena

61188
161188

Značky

Máčení

Materiál

Provedení

Velikost

Položek k zobrazení: 240
Rukavice do domácnosti SEMPERTIP 09/L
od 5 Kč bez DPH
od 6 Kč
Kód: A5059/10
Šité rukavice ARDONSAFETY/COREY 07/S (Barva Bílá, Velikost 10)
od 6 Kč bez DPH
od 7 Kč
+ další
Kód: A3003/07
75300 site rukavice ardonsafety terry uni
6 Kč bez DPH
7 Kč
Kód: A3001/UNI
Šité rukavice ARDONSAFETY/KEVIN 06/XS (Barva Šedá, Velikost 12)
od 7 Kč bez DPH
od 8 Kč
+ další
Kód: A3002/06
75555 macene rukavice ardonsafety perry uni
7 Kč bez DPH
9 Kč
Kód: A9011
Chemické rukavice SEMPERSOFT 07/S
8 Kč bez DPH
10 Kč
Kód: A5056/07
Máčené rukavice ARDON®LITE TOUCH OIL 06/XS
od 8 Kč bez DPH
od 10 Kč
+ další
Kód: A8015/06
75312 pletene rukavice ardonsafety abe uni
8 Kč bez DPH
10 Kč
Kód: A3011/UNI
Máčené rukavice ARDONSAFETY/LEO 09/L (Barva Bílá, Velikost XS)
od 9 Kč bez DPH
od 11 Kč
+ další
Kód: A9002/L
Pletené rukavice ARDONSAFETY/PROOF 06/XS (Barva Bílá, Velikost V1/10)
od 9 Kč bez DPH
od 11 Kč
+ další
Kód: A4073/06
Jednorázové rukavice ARDONSAFETY/HDPE 09/L
10 Kč bez DPH
12 Kč
Kód: A5006/09
Máčené rukavice ARDONSAFETY/XC7e WHITE 06/XS
+ další
Kód: A9888/06
Máčené rukavice ARDONSAFETY/BUCK BLACK
od 11 Kč bez DPH
od 13 Kč
Kód: A9061/XL
Šité rukavice ARDONSAFETY/FRED 09/L (Barva Černá, Velikost 10)
11 Kč bez DPH
13 Kč
+ další
Kód: A3006/09
Máčené rukavice ARDONSAFETY/BUDDY EVO 06/XS (Barva Bílá, Velikost 11)
od 12 Kč bez DPH
od 15 Kč
+ další
Kód: A9222/07
Máčené rukavice ARDONSAFETY/BLADE 07/S (Barva Červená, Velikost 11)
od 13 Kč bez DPH
od 16 Kč
+ další
Kód: A8021/07
Máčené rukavice ARDONSAFETY/BUCK GREY 06/XS (Barva Šedá, Velikost 11)
od 13 Kč bez DPH
od 16 Kč
+ další
Kód: A9117/06
Máčené rukavice ARDONSAFETY/XC7e BLACK 07/S Kód: A9889/07
Rukavice do domácnosti ARDONSAFETY/STANLEY 09/L (Barva Žlutá, Velikost XL) Kód: A5002/L
Máčené rukavice ARDONSAFETY/NITRAX BASIC 10/XL (Barva Bílá, Velikost 9)
od 14 Kč bez DPH
od 17 Kč
+ další
Kód: A9054/10
83S203
15 Kč bez DPH
18 Kč

Levné pracovní rukavice značky Top Tools. Třída Basic. Jsou vyrobené z bavlněné tkaniny potažené červenou gumou.

Kód: 83S203
ESD rukavice ARDONSAFETY/LEO ESD 06/XS
od 15 Kč bez DPH
od 18 Kč
+ další
Kód: A9001/06
Nahoru
Další produkty

Pracovní rukavice chrání naše nejcennější nástroje, které máme, a to jsou naše ruce! Pro každý váš projekt, ať už v práci, doma nebo kolem chalupy používáte ruce, a tak by jejich ochrana měla být vaší prioritou. Pracovní rukavice vám poskytnou přesně takovou ochranu, jakou potřebujete. Možná jste o tom nikdy neuvažovali, ale vaše ruce udělají za vás většinu práce. A přesto jsou pracovní rukavice nepříliš oblíbené, při práci omezují. Ochranné rukavice ale mohou být jako jedno tělo! Například ATG rukavice, kde se při vývoji klade důraz na pohodlnost, jsou skvělou volbou.

#ShowMore#

Důležitost nošení pracovních rukavic

Nářadí a nástroje, se časem rozbijí, jejich náhrada za nové je jednoduchá, nebo lze pomocí náhradních dílů opravit. Kéž by i naše ruce, byly takhle jednoduché. Při práci může dojít někdy i k drastickým zraněním, které můžou naše ruce znehybnit třeba i po zbytek našeho života. Skvělou zprávou je, že nošením pracovních rukavic zabráníte mnohým zraněním. V těch horších případech drasticky snížíte následky po zranění. Technologie výroby je tak pokročilá, že ochranné rukavice ochrání i proti pořezání, žáru, nárazu a dalším nebezpečím. Určitě najdete takové rukavice, které vás ochrání před jakýmkoli nebezpečím, i na vašem pracovišti.

Proti jakým rizikům pracovní rukavice chrání?

Pojďme se podívat, před jakými hrozbami nás dokáží ochránit, z jakých materiálů se vyrábí a jak je můžeme upgradovat. Zároveň se taky dočtete jaké druhy rukavic na trhu můžete naleznout.

Chemické rukavice

Chemikálie, a agresivní látky, jako jsou žíraviny, oleje, rozpouštědla a další, není radno podceňovat. Při manipulaci s těmito látkami, může i jeden dotek znamenat nepříjemné popálení nebo hůře infekci. Chemické rukavice vás dokáží před těmito látkami ochránit. Typickými materiály rukavic pro chemickou ochranu jsou latex, nitril, neopren, polyvinylchlorid nebo jiné polymery. Také se často potahují PVC vrstvou. Aby výrobce mohl dát rukavicím nálepku chemické, musí projít testem penetrace dle EN 374. Více se můžete dočíst v našem článku normy rukavice. (Připravujeme). Často se používají jakou rukavice na úklid.

Rukavice proti pořezání, propichu a oděru

Ano, technologie je vyspělá, a tak na trhu máme bezpočet pritopořezových rukavic. Nebezpečí pořezání, propíchnutí a oděr, jsou typy nebezpečí, které se běžně vyskytují snad na každém pracovišti. Neprořezné rukavice těmto nebezpečím musí zabránit a přitom nadále poskytovat vysokou úroveň obratnosti a hmatové citlivosti. Typickými materiály pro protiřezné rukavice jsou syntetické materiály, směsové materiály nebo třeba i přírodní kůže. Často je dodatečná ochrana přidána aplikací různých povlaků. Také lze musí projít testem. Test nám udá úroveň ochrany. V našem článku normy rukavic, se můžete podívat na podrobnější informace.

Nárazu odolné rukavice

Zvedání těžších předmětů nebo při práci s kladivem, či v jakýkoliv jiných tvrdších prací, si můžete obstarat rukavice proti nárazu. Nárazu odolné rukavice mají polstrovanou skořepinu, která je umístěna na vhodných místech na vašich rukou tak, aby pravděpodobný náraz částečně absorboval a rozložil tak sílu nárazu na větší plochu.

Tepelně odolné rukavice

Jsou odolné vůči teplu, takže je můžeme označit i jako tepelně odolné rukavice, patří sem i svářečské rukavice. Teplo jako nebezpečí se vyskytuje v mnoha oblastech, jako je svařování, výroba skla, petrochemické závody, ropná pole a průmysl zemního plynu. Tyhle pracovní rukavice, jsou speciálně upravené tak, aby vytvářely bariéru, která se snaží bránit teplu proniknout na vaši pokožku. Vyrábí se především z přírodních kůži, jako jsou třeba hovězí, vepřové, ovčí i kozinka.

Rukavice proti chladu

Nenechte se zmást, chránit se před chladem, je stejně důležité jako chránit se před teplem! Nízké teploty dokáží s rukama pěkně zatočit! Používají se převážně v mrazírnách v dalších chladným prostředí. Zima dokáže naše ruce pěkně potrápit, může dočasně nebo i hůře na trvalo poškodit kůži. V horších případech se chlad může prokousat až do svalových tkání. Vyrábí se z materiálů, jako je PVC, nitril i kůže.

Antistatické a ESD rukavice

Antistatické a ESD rukavice jsou ideální volbou do výroben, kde je potřeba chránit jak výrobky tak i zaměstnance před elektrickými výboji, které v různých prostředích, můžou způsobit i výbuch. Statická elektřina může nadělat velkou paseku, hlavně při výrobě plošných spojů nebo jiných citlivých součástek. Při výrobě se do rukavice přidávají elektrostaticky vodivá vlákna.

Materiály pracovních rukavic

Existuje široká fronta materiálů, ze kterých jsou pracovní rukavice vyráběny. My vám zde uvede ty nejzákladnější, se kterými se setkáte, pokud s rukavicemi často pracujete.

Bavlna, polyester a nylon

Jsou to nejběžnější materiály pro výrobu pracovních rukavic. Zatímco polyester a nylon jsou syntetické vlákna, bavlna je přírodní materiál, získávaný z bavlníku. Látkové pracovní rukavice známé také jako textilní, jsou s těmito materiály velice dobře seznámeny. Materiály se dají různě kombinovat, kombinaci těchto materiálů nazýváme směsí (směsový materiál).

Latex, nitril, polyetylen, vinyl

Například jednorázové rukavice, těmito materiály kypří. Jsou to umělé vytvořené materiály, které mají dobré vlastnosti, které se hodí pro práci s potravinami, nebo jako ochranu před infekcí i viry. Také se používají pro výrobu rukavic odolným proti chemikáliím.

Samozřejmě existuje široký seznam materiálů, často se také můžete setkat s kevlarem nebo i se spandexem.

Přírodní a syntetické kůže

Syntetická kůže je uměle vytvořený materiál, náhrada za kůži přírodní. Ty přírodní se nejčastěji vyrábí z hovězí a vepřové kůže. Ale najdete také varianty jako ovčí či kozí kůže. Tyto pracovní  kožené rukavice jsou buď celokožené nebo kombinované. Pracovní kombinované rukavice se skládají i z jiných materiálů, jako je třeba bavlna a další. 

Syntetická kůže je obecně lehčí než přírodní. Rychleji schne a nabízí dobrou obratnost. Přírodní kůže je robustnější a tak poskytuje lepší ochranu.

Pracovní rukavice mohou být i nebezpečné

Abychom rukavice jen nechválili, je potřeba zmínit jejich stinnou stránku. Pracovníci by měli dávat obrovský pozor, pokud pracují se stroji, které mají rotující části. Hrozí zachycení a vtáhnutí rukavic společně s rukou do rotující části. Nemusíme vám psát, že v takovém případě hrozí i amputace. Opravdu dbejte zvýšené opatrnosti pokud se potkáváte s touhle situací. Někdy je skutečně lepší rukavice raději nenosit (nezlobte se bezpečáci!).

Povrstvení neboli povlak rukavic

Aby jste dostali přesně to, co od rukavic očekáváte, a to je vysoká ochrana, prochází speciální úpravou neboli povlakováním. Tento typ můžeme nazvat jako máčené rukavice. "Máčí" se do různých materiálů. To nám zaručí různé úpravy, třeba zdrsnění povrchu pro lepší úchop, nebo větší odolnost proti propíchnutí atd.

Latex

Ve srovnání s jinými povlaky, nám rukavice máčené do latexu poskytnu vyšší pružnost a přilnavost. Jsou i odolné proti oděru a propíchnutí. Vhodné jsou pro řadu průmyslových odvětví jako stavebnictví, kovovýrob, ale i veřejné služby a další. Nevýhoda spočívá v alergii. U některých lidí může latex způsobovat alergické reakce.

Polyuretan (PU)

Tyhle rukavice nám poskytnou dobrou odolnost proti pořezání a propíchnutí a neztratí ani tolik potřebnou hmatovou citlivost. Je to velice odolný povlak, který nám zaručí použití v různých odvětví. Hlavně pro montáž a další.

Nitril a nitrilová pěna

Nitril dodá odolnost proti oděru a propíchnutí a jsuo houževnaté. Obvykle dobře odolávají oleji, mazivu a kapalinám, mohou však být méně obratné, takže nejsou vhodné pro malé složité montážní práce.

Nitril

Nitrilová pěna má vysokou odolnost proti oděru, propíchnutí i roztržení. Poskytne vynikající přilnavost ve vlhkých a mastných podmínkách. Jsou prodyšné což znamená lepší pohodlí pro nositele. Fungují však jako houba, která se časem nasákne, jsou tedy vhodnější pro suché nebo lehké olejové prostředí.

PVC máčení

Rukavice s PVC máčením chrání nejen před oděrem, řezými hranami a propíchnutím, ale také před chemickými látkami. Navíc jsou tenké a tak neztratíte moc citlivosti.