Úklidové rukavice

Vstávej a pojď uklízet, tady máš úklidové rukavice. Tuhle větu nemá moc lidí v oblibě, hlavně v mládí, nebo pánové. Úklidové rukavice se moc nepoužívají, a to je velká chyba! Chrání nás totiž před prostředky, které při úklidu používáme, ale to není všechno. A že těch bakterií máme doma plno. Úklidové rukavice nás chrání před těmito všude číhajícími bakteriemi. Víte, že nejvíce bakterií se nenachází na toaletě? Odpověď vás určitě překvapí!

#ShowMore#

Vlhkost je pro bakterie ráj! A tak není divu, že nejvíce bakterií najdeme právě tam, kde se nachází vlhkost. Jako je třeba houbička na nádobí, ale také zubní kartáčky nebo i pračka. Jsou to místa, kde příliš bakterií neočekáváme, a tak je při úklidu absolutně neřešíme. Proto je vhodné nosit úklidové rukavice i u mytí nádobí. Navíc můžeme používat teplejší vodu a tak zvýšíme šanci, že nádobí důkladně umyjeme.

Úklidové rukavice jsou odolné i vůči chemikáliím, takže je lze považovat za rukavice chemické. V úklidových firmách jsou považované za pracovní rukavice.

Ochranné rukavice na úklid a jejich materiály

Rukavice na úklid mohou být z různých materiálů. Takové ty standardní jsou latexové rukavice, nitrilové rukavice a gumové rukavice na úklid. Velmi oblíbená varianta nejen do domácností jsou jednorázové rukavice na úklid, mají také nízkou pořizovací cenu. Další oblíbená varianta těchto rukavic jsou antivirové rukavice.