Zámečnické kladivo
Nejprodávanější
Značky
Nejznámější kladiva a také nejpoužívanější jsou kladiva zámečnické. Je to snad povinná výbava i v domácnosti! Zámečnické kladiva, mají širokou škálu využití, po zatloukání obrázků až po o stavbu nových nábytků! Když se řekne kladivo, vybaví se nám to zámečnické! Dřevěná rukojeť a hlava s plochou a zúženou částí, to se nám vybaví jako první. Zámečnické kladiva, mají ale také sklolaminátové rukojeti, které dokáží tlumit rázy a také jsou ergonomicky tvarované, skvěle nám tak padnou do ruky.
#ShowMore#
Zámečnické kladiva do 500g na doma stačí
Každý z nás bude jednou potřebovat doma uhodit hřebíček na hlavičku, nebo pověsit obraz. Asi těžko bychom to zvládali například kladivem s 10Kg. Nebo teda aspoň já ne! Na domácí práce nám bohatě stačí hmotnost do 500g.
Hlava kladiva
Má plochou údernou část a na druhá straně část zúžená (zašpičatěná), konec téhle části je tupý (zaoblený). Používá se třeba na velmi přesné zatloukání, nebo třeba i na páčení. Ty malé zámečnické kladiva jsou výborné na hřebíky. Ty velké nám při zatloukáni hřebíky ohýbají hůře s nimi budeme manipulovat. Mála kladiva najdete určitě i v profesionálních dílnách.
Důležité parametry pro výběr zámečnického kladiva
Určitě hmotnost
Do 500g na domácí použití, nebo spíše budeme tvrdit, že taková hmotnost se hodí na zatloukání. Zatímco nad 500g, se používají spíše na demoliční práce.
Rukojeť neboli topůrko na kladivo
Další možnost, kterou při výběru vzít určitě v potaz, je rukojeť. Bývají dřevěné (jasanové nebo bukové dřevo), které jsou o něco levnější, hrozí však rozštípnutí. V takovým případě lze koupit nové topůrko a vyměnit za zlomené.
Další varianta zvaná sklolaminátové rukojeť, nebo ocelová. Vydrží opravdu hodně. Mají vetší trvanlivost než dřevěné. Jediná nevýhoda spočívá v tom, že když už se podaří rukojeť rozbít, nejde vyměnit za novou.