Pracovní kožené rukavice

Nejprodávanější

ruka 50
 
91 Kč
(75 Kč bez DPH)
ruka 49
 
78 Kč
(64 Kč bez DPH)
ruka 48
 
71 Kč
(59 Kč bez DPH)
ruka 41
 
199 Kč
(164 Kč bez DPH)
ruka 39
 
215 Kč
(178 Kč bez DPH)
5 položek celkem

Cena

71215
171215

Značky

Materiál

Velikost

Položek k zobrazení: 5
ruka 39
178 Kč bez DPH
215 Kč

Kožené pracovní rukavice. Zesílené švy a vyztužená manžeta. Chrání ruce proti poškrábáním a nečistotami.

Kód: 97-602
ruka 50
75 Kč bez DPH
91 Kč

Rukavice NEO Tools 97-652 Hovězí štípenka, (štípaná kůže) žlutá barva. Rukavice jsou vhodné na veškeré přepravní a stavební práce..

Kód: 97-652
ruka 48
59 Kč bez DPH
71 Kč

Pracovní rukavice NEO Tools 97-650. Hovězí štípenka, (štípaná kůže) žlutá barva. Rukavice jsou vhodné na veškeré přepravní a stavební práce.

Kód: 97-650
ruka 41
164 Kč bez DPH
199 Kč

Pracovní rukavice z přírodní kůže. Poskytnou ochranu rukou. Mají suchý zip pro přizpůsobení vaších dlaní.

Kód: 97-604
ruka 49
64 Kč bez DPH
78 Kč

Pracovní rukavice z bavlny a štípané kůže známou také jako hovězí štípenka. Rukavice mají certifikát CE.

Kód: 97-651

Pracovní kožené rukavice nebo i ostatní pracovní rukavice, patří k základní ochraně rukou při práci. Jsou mezi pracanty oblíbené a jejich oblíbenost raketově roste, mají totiž široké spektrum použití. Celokožené pracovní rukavice chrání při rizikových manuálních prací, při mechanickém namáhání nebo třeba i při práci na zahradě, nebo kolem domu. Mimo tyhle výhody, dokáží adekvátně ochránit před lehčím teplem. Navíc při práci venku nás tak trochu hřejí. Vynikají také dobrou prodyšností a pohodlností při nošení. Kůže je navíc robustná a odolná proti roztržení, takže taky více snese, a tak mají tyto rukavice dlouho životnost. Víte, z čeho se pracovní kožené rukavice vyrábí?

#ShowMore#

Z čeho se pracovní kožené rukavice vyrábějí?

Pracovní rukavice chrání, a tak musí něco zkousnout, být odolné. Není tedy pochyb, že se vyrábí i z kůže. Dovolujeme si tvrdit, mezi nejlepší pracovní rukavice, patří i kožené. Dodají nám ochranu před pořezáním, propíchnutím a odřením. Vyrábí se z hovězí, kozí, vepřové kůže. Tyhle materiály jsou přírodní a také silnější než běžná tkanina, což nám dává větší ochranu.

Hovězí kůže

Je to nejběžnější kůže používaná pro výrobu rukavic. Jsou odolnější vůči teplu, než kozí a vepřová kůže. Také mají vyšší ochranu proti oděru a jedná se o nejekonomičtější variantu při výrobě kožených rukavic.

Vepřová kůže

Největší prodyšnost. To jsou rukavice z vepřová kůže. Jsou také měkčí a odolnější vlhkosti. Dlouho si drží svůj tvar.

Kozí kůže

Nejsilnější a nejvíc odolné, ale dražší. Rukavice z kozí kůže jsou pružnější, takže se hodí pro jemnější práce. Jsou odolné proti vodě a dobře chrání před odřeninami. 

Umělá syntetická kůže

To by nebyl člověk, aby nenahradil přírodní zdroje za uměle vytvořené. Syntetická kůže je umělá náhrada. Jedná se o dvouvrstvý materiál. Netoxický polyuretanový materiál ve svrchní vrstvě na podkladu bavlněného plátna.

Směsový materiál

Taky se vyrábí z různých kombinací. Například hovězí kůže a bavlna. Hlavně v části, která se nejvíce ohýbají, aby se s rukavicemi dalo lépe manipulovat nebo uchopovat předměty, se používají měkčí materiály.

Není kůže jako kůže

Také záleží, z jaké části, je kůže rukavice. Většinou se na výrobu používá štípenková, pravá a plná (lícová) useň. Každá useň má své vlastnosti.

Výhody a i nevýhody pracovních kožených rukavic

Skvělá ochrana Robustní a odolné proti trhu Široké spektrum využití Pohodlné při nošení Skvělé na uchopení horkých materiálů Jsou hrubé tudíž slabý cit v rukách

Široké spektrum využití, zvedá pro tento ochranný pracovní oděv oblíbenost. Setkat se s nimi můžeme opravdu kdekoli. Například na stavbě, ve strojírenství, v těžkým průmyslu, pří práci s ostrými předměty, při obsluze strojů nebo jen při manipulování různých předmětů. Některé zahradnické rukavice, jsou také kožené. Takže na ně narazíme i v zemědělském průmyslu a farmářství. Tyto kožené pracovní rukavice jsou tedy nedílnou součástí dílen v každém řemeslu i v garážích.