Záhlubníky do kovu

Záhlubníky do kovu vyrobené z karbidu, karbidová třída HM CK10-20MG - Micrograin, a záhlubníky vyrobené z HSS Co5 materiálu. Tříbřité i jednobřité provedení s vrcholovými úhly 60° a 90° i s povrchovou úpravou (povlak). Povlakovaný záhlubník zvedá řezné rychlosti a životnost až o 40%. Záhlubníky lze použít i do neželezných materiálů. Používat je můžete ve více strojích jakou jsou vrtačky, frézky, soustruhy .Záhlubník je nástrčný nástroj pro zahloubení popř. odjehlení díry.Máme různé typy záhlubníků podle vrcholového úhlu hlavy, výběr vrcholového úhlu vybereme podle zápustného šroubu. Záhlubník používáme i na odstranění otřepů (odjehlení) obrobené díry před závitováním, nebo z důvodu bezpečnosti při manipulování obrobku obsluhou. Zahlubování je proces zpracování vyvrtaných otvorů, v žádném případě nedoporučujeme používat záhlubník do plného (neobrobeného) materiálu. Hlava záhlubníků je pod různými úhly, úhel hlavy zvolíme podle požadované aplikace nebo podle zápustné hlavy šroubu. Záhlubník může mít různý počet břitů. Standardně se vyrábí buď s jedním nebo se třemi břity. Výběr záhlubníku je proveden tak, že jeho průměr ØD je větší než průměr vyvrtaného otvoru, ve kterém zahloubení provádíme. Průměr záhlubníku může být mnohem vyšší než průměr díry. Často se tedy stává, že má záhlubník o mnoho větší průměr, než je potřeba. S velikostí záhlubníku samozřejmě roste i cena, tudíž mnohdy zbytečně spotřebitel utratí více peněz. Zahloubení se dělí do 3 hlavních skupin podle úhlu. Každá z nich je popsána v německé normě DIN a to DIN-334, DIN-335 a DIN-347.

#ShowMore#

CO TO JE ODJEHLENÍ?

Na konci okraje vyvrtaného otvoru jsou obvykle vytvořeny malé velmi ostré kousky materiálu. Tyto kousky se nazývají otřepy. K odstranění těchto otřepů se použije záhlubník, který odhrotuje okraj díry, tj. Odstraní otřepy. Tyto záhlubníky mají většinou úhel 60°. V zásadě však může být odstraňování otřepů prováděno s jakýmkoli úhlem zahloubení. Obzvláště při zahlubování kovu se vytvoří otřep, který může být velmi ostrý a představuje riziko zranění. Proto byste otřepy měli odstranit a to z bezpečnostních důvodů, ale také pro zlepšení vzhledu vrtané díry.

 

JAK HLUBOKO MŮŽU ZAHLUBOVAT?

V závislosti na aplikaci můžete řezat do různých hloubek. Například při odstraňování otřepů jdete do materiálu jen několik milimetrů, tak, že otřepy odstraníte. Pokud chcete zahloubit šroub, můžete pomocí záhlubníku vyříznout obrobek těsně před koncem nebo do konce maximálního průměru.

 

JAK VYBRAT SPRÁVNÝ ZÁHLUBNÍK?

Pokud si nevíte rady jaký typ záhlubníku použít, kontaktujte nás, rádí Vám poradíme.

1 položek celkem

Cena

387388
1387388

Značky

Počet břitů

Použití

Povlak

Provedení

Průměr

Typ

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 1
sada záhlubníků HSS
320 Kč bez DPH
387 Kč
Kód: 60H822